půjčky na auto

Povinné ručení

Povinné ručení, nebo-li pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla je v České Republice ze zákona povinný pojistný produkt, který musí mít sjednaný všichni majitelé vozidel, které je využívají k provozu jak na tuzemských, tak i na zahraničních pozemních komunikacích. Prostřednictvím tohoto pojištění jsou kryty základní rizika vzniku škod, které mohou být v důsledku provozu vozidla zapříčiněny jak na majetku, tak i na zdraví jiného účastníka silničního provozu.

Kde a jak lze povinné ručení sjednat

Vzhledem k tomu, že se jedná o rozšířený pojistný program, nabízí povinné ručení v podstatě veškeré tuzemsképojišťovny. Sjednání pojistky je velice jednoduché. Máte hned několik možností. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost návštěvě pobočky pojišťovny, telefonnímu sjednání nebo návštěvě pojišťovacího poradce či zda se rozhodnete k online sjednání na internetu. Vždy bude potřeba, abyste si připravili potřebné náležitosti v podobě vašeho průkazu totožnosti, technického průkazu vozidla a informace o pojišťovaném vozidlu. Povinné ručení se sjednává s přihlédnutím na kubaturu, což představuje objem motoru. Čím větší je kubatura pojišťovaného automobilu, tím jsou pochopitelně vyšší pojistné splátky.

Možnosti připojištění k povinnému ručení

povinnému ručení je možno velmi výhodně uzavřít celou řadu doplňkových nebo rozšiřujících pojistných smluv. Jedná se například o úrazové pojištění, pojištění proti odcizení, pojištění proti krádeži, rozšíření asistenčních služeb a mnohé další smlouvy. Výhodné je také uzavřít současně havarijní pojištění. Tímto získáte komplexní krytí vašeho vozidla pro případně vzniklé škody, které jsou způsobeny v jeho provozu i stání.

Nesjednání povinného ručení se nevyplácí

Pokud byste se rozhodli porušit zákon a vozidlo jste provozovali bez sjednané pojistky o pojištění odpovědnosti, nemuselo by se vám to vyplatit. Jednak byste se při dopravní kontrole nemohli prokázat tzv. zelenou kartou, která slouží jako potvrzení o sjednání, a tím by vám hrozilo nebezpečí vysoké pokuty. V případě, že byste způsobili dopravní nehodu, by vám nastali nepříjemné komplikace s placením, jednalo-li by se o škodu na zdraví, nemuseli byste se dokonce vůbec doplatit.

Datum 16. 5. 2014

WWW.AUTOPUJCKA.CZ, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o autopůjčkách. Neposkytujeme úvěry.
Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace